08-07-2020, imieniny obchodzą: Elzbieta, Adrian, Edgar


Aktualności

Akcja Strażackiego Krwiodawstwa - 14.03.2010 r.
Autor: Łukasz , 2011-02-17 23:39:00

W dniu 14 marca 2010r., po raz 164 od początku w roku 2001, i po raz 4 w roku 2010, w myślenickiej Stacji Krwiodawstwa przeprowadzona została strażackia akcja krwiodawstwa "Krew darem ratowników dla dzieci poszkodowanych w wypadkach". Do Stacji Krwiodawstwa przybyli strażacy z jednostek OSP Gminy PcimTokarnia
i Gminy Lubień, a to Krzczonów Zawadka Bogdanówka, Lubień i Tenczyn Do oddających krew jednostek dołączyli członkowie OSP Węglówka z Gminy Wiśniowa. Łącznie oddano 35 litrów krwi, co pozwoliło podnieść jej stan od poczatku akcji do 3.206 litrów. Najliczniej reprezentowana była OSP Krzczonów, z ktorj krew oddało 20 strażaków. Oddających krew strażaków zwizytował Kapelan Szpitala, Ks. kan. Tadeusz Kęsek, który podziękował strażakom za ich ofiarność, pobłogosławił im i obiecał odprawić w ich bintencji modlitwę.
Akcja strażackiego krwiodawstwa jest calkowicie dobrowolna. Zebrana krew przeznaczona jest dla dzieci poszkodowanych w wypadkach, a także stanowi bank krwi dla strażaków i członków rodzin strażackich. Następna akcja krwiodawstwa przeprowadzona zostanie w dniu 21 marca 2010r. Krew oddawać będą strażacy z jednostek OSP Gmin Siepraw i Wiśniowa. Zapraszamy wszystkich chętnych i oczekujemy na dalsze zgłoszenia.
Na wniosek strażaków oddających krew, przy Strażackim Klubie Honorowych Dawców Krwi tworzna jest grupa dawców szpiku kostnego dla dzieci chorych na białaczkę. Dotychczas akces przystąpienia do tej grupy zgłosiło 44 strażaków. Po zamknięciu listy chętnych, przypuszczalnie w miesiącu kwietniu, przeprowadzone zostanie spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w przedmiotowej sprawie, na którym zainteresowani uzyskają pełną informację. Oczekujemy na dalsze deklaracje.

 

Zdjęcie: Oddających krew strażaków zwizytował Kapelan Szpitala, Ks. kan. Tadeusz Kęsek. 

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: