08-07-2020, imieniny obchodzą: Elzbieta, Adrian, Edgar


Aktualności

Akcja Strażackiego Krwiodawstwa - 7.03.2010 r.
Autor: Łukasz , 2011-02-17 23:32:20

W dniu 7 marca 2010r., po raz 163 od początku w roku 2001, i po raz 3 w roku 2010,
w myślenickiej Stacji Krwiodawstwa przeprowadzona została strażackia akcja krwiodawstwa "Krew darem ratowników dla dzieci poszkodowanych w wypadkach".
Do Stacji Krwiodawstwa przybyli strażacy z jednostek OSP Gmin Pcim i niektórych z Gminy Raciechowice, a to Pcim, Trzebunia, Stróza, Czasław, Poznachowice Górne i Krzesławice Do oddających krew jednostek dołączyli członkowie rodzin strażackich. Łącznie oddano 31 litrów krwi. Najliczniej reprezentowana była OSP Trzebunia, z ktorj krew oddało 18 strażaków.
Akcja strażackiego krwiodawstwa jest calkowicie dobrowolna. Zebrana krew przeznaczona jest dla dzieci poszkodowanych w wypadkach, a także stanowi bank krwi dla strażaków i członków rodzin strażackich. Następna akcja krwiodawstwa przeprowadzona zostanie w dniu 14 marca 2010r. Krew oddawać będą strażacy z jednostek OSP Gmin Tokarnia i Lubień, a w dniu 21 marca 2010 Gmin Siepraw i Wiśniowa. Zapraszamy wszystkich chętnych i oczekujemy na dalsze zgłoszenia.
Na wniosek strażaków oddających krew, przy Strażackim Klubie Honorowych Dawców Krwi tworzna jest grupa dawców szpiku kostnego dla dzieci chorych na białaczkę. Dotychczas akces przystąpienia do tej grupy zgłosiło 37 strażaków. Po zamknięciu listy chętnych, przypuszczalnie w miesiącu kwietniu, przeprowadzone zostanie spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w przedmiotowej sprawie, na którym zainteresowani uzyskają pełną informację. Oczekujemy na dalsze deklaracje.

 

Zdjęcie: Krew oddają strażacy z OSP Czasław, Prezes OSP D-h Krzysztof Płatek
i D-hna Renata Kaczymarczyk.
 

Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone     na stronie:  | odwiedziny: